Wizyta w firmie Herbewo

| 5 lutego 2024

Niezwykła historia polskiej przedsiębiorczości

Wizyta w firmie Herbewo - Niezwykła historia polskiej przedsiębiorczości

Rozmowa z Andrzejem Barańskim, Prezesem firmy utwierdziła nas w przekonaniu, że polscy przedsiębiorcy nie otrzymali należnego im miejsca w historii.

Istnieje wiele nieopowiedzianych historii o dokonaniach polskich przedsiębiorców, zarówno współczesnych, jaki i minionych. Być może działania zespołu aplikacji Pola, powinny skupiać się na ich opowiadaniu? Jeśli zbiórka na rozwój naszego projektu okaże się sukcesem, takie działania będą możliwe.

Poznajcie historię Herbewo:

„Herbewo International S.A. nawiązuje do tradycji firmy Herbewo, która powstała w 1924 r. z połączenia trzech przedsiębiorstw należących do Rudolfa Herliczki, Władysława Bełdowskiego i Stanisława Wołoszyńskiego (nazwa firmy pochodzi od pierwszych liter nazwisk założycieli).

W dwudziestoleciu międzywojennym Spółka Herbewo była jedną z największych ówczesnych fabryk produkujących tutki i bibułki papierosowe. Jej wyroby eksportowano do Europy, Azji, obu Ameryk i Australii. W latach trzydziestych właściciele rozpoczęli wznoszenie budynków fabrycznych na zakupionych parcelach przy alei Słowackiego 64. Działalność firmy trwała nieprzerwanie przez okres wojny i okupacji aż do roku 1948, gdy cały jej majątek przeszedł na własność państwa. Budynek fabryczny przejęła Drukarnia Narodowa”.

Więcej na stronie firmy: https://www.herbewo.krakow.pl/o-nas/

no title

Zobacz jak rozwija się Aplikacja Pola i wspomóż ją!

Dowiedz się co możesz jeszcze zrobić, aby wspierać polskich producentów.

Zobacz także:

APLIKACJA POLA