Wesprzyj rozwój aplikacji Pola! Więcej

Partner aplikacji Pola

PGE Polska Grupa Energetyczna

Celem zainicjowanej przez Pracowników oraz Grupę Kapitałową PGE akcji POLSKIE – KUPUJĘ TO! jest zachęcanie Polaków do kupowania rodzimych produktów i usług. W ramach tego przedsięwzięcia PGE wspiera rozwój aplikacji Pola.

Wspieramy polskie firmy - oto Przyjaciele Poli:

1. Radziemska

Rodzime przedsiębiorstwo chemiczne powstałe w 1982 roku. Firma specjalizuje się w produkcji chemii gospodarczej, w tym odplamiaczy, proszków do prania czy wybielaczy. Jest laureatem wielu nagród konsumenckich, a jej siedziba znajduje się w Łomiankach pod Warszawą.

2. Woda Staropolska

Polski producent wody mineralnej pochodzący z Iłży. Jest to firma rodzinna o ponad 30-letniej tradycji, która specjalizuje się w produkcji bogatych w magnez i wapń wód mineralnych pod marką „Staropolska”. Od 1986 r. przedsiębiorstwo realizuje swoją misję, stając się w ostatnim czasie liderem wśród producentów i dostawców butelkowanej wody mineralnej przeznaczonej dla firm.

3. Italian Fashion

Firma Italian Fashion istnieje na rynku polskim od 1990 roku. Zatrudnia około 300 pracowników. Od początku istnienia zajmuje się produkcją bielizny damskiej, męskiej i dziecięcej oraz wygodnej odzieży domowej i akcesoriów, takich jak skarpety. W ofercie firmy znaleźć można również kolekcje dedykowane dla kobiet w ciąży i mam karmiących, jak również piżamy i koszule nocne dla kobiet puszystych.”

4. AvetPharma

Spółka farmaceutyczna założona 10 lat temu przez magistra farmacji z wieloletnim doświadczeniem w branży leków OTC oraz suplementów diety. Firma zajmuje się produkcją oraz dystrybucją suplementów diety. Przez dekadę wprowadziła na rynek ponad 40 produktów własnych, które są dostępne w aptekach, sklepach zielarsko-medycznych oraz marketach. Siedziba spółki znajduje się w Warszawie.

5. Browar Piwojad

Piwojad to kontraktowy browar rzemieślniczy z Krakowa założony przez Pawła Świdniewicza i Pawła Teodorczyka, którzy przygodę z piwowarstwem zaczęli od domowej produkcji na małą skalę. Piwojad dużą wagę przywiązuje do regionu, w którym warzy piwa. Priorytetem jest zaopatrywanie się w surowce dostępne u lokalnych dostawców i producentów żywności.

6. AmeriPol Trading

Firma Ameri-Pol Trading Ltd sp. z o.o. jest polską firmą założoną w 1992 r. jako spółka polsko amerykańska, jednak w ciągu lat działalności udziałowiec amerykański został wykupiony przez polskich udziałowców. Firma oferuje szeroki wybór klejów kontaktowych w pojemnikach ciśnieniowych oraz rozpuszczalników mających zastosowanie w różnych branżach, m.in. w meblarstwie, w branży motoryzacyjnej, w produkcji jachtów, w branży budowlanej. Oferowane przez nas kleje są sprzedawane pod własną wspólną marką SPRAY-KON i LEP-KON.

Jak rozpoznać polską firmę?

Można to ustalić weryfikując kilka czynników. Nasz program kierowany jest do przedsiębiorstw, które spełniają poniższe kryteria:

 • są zarejestrowane w Polsce;
 • posiadają 100% polskiego kapitału;
 • prowadzą produkcję na terenie naszego kraju;
 • tworzą wykwalifikowane miejsca pracy;
 • nie są częścią zagranicznego koncernu.

Ponadto przedsiębiorstwo musi charakteryzować się nieposzlakowaną opinią na swój temat oraz aktywnie angażować się w działania podejmowane na rzecz promocji patriotyzmu gospodarczego w Polsce.

Czym jest Klub Przyjaciół Poli?

Głównym celem Klubu Przyjaciół Poli jest promocja oraz wsparcie polskich przedsiębiorstw. Będzie to możliwe dzięki stworzeniu silnego środowiska społeczno-biznesowego, które poprzez kooperację i wspólne działania przyczyni się do popularyzacji mody na patriotyzm gospodarczy.

Co zyskuje Przyjaciel Poli?

 1. Znak Towarowy Polski produkt - 100 pkt Pola

  Stworzyliśmy własne oznaczenie Polski produkt - 100 pkt Pola przeznaczone wyłącznie dla produktów, które uzyskały w naszym algorytmie maksymalny wynik 100 punktów. Będzie to tym samym pierwszy znak towarowy, którego pojawienie się na etykiecie jest poparte merytoryczną analizą danego przedsiębiorstwa.

  Głównym powodem rozszerzenia naszej działalności są doświadczenia związane z oznaczeniami funkcjonującymi na polskim rynku spożywczym. W większości przypadków w sposób jednoznaczny sugerują one polskie pochodzenie produktów, chociaż po zweryfikowaniu ich producentów okazuje się, że są własnością zagranicznych podmiotów. Znak Polski produkt - 100 pkt Pola jest naszą odpowiedzią, która w formie prostego graficznego przekazu umożliwi szybką weryfikację produktu, co będzie szczególnie ważne dla osób niekorzystających z urządzeń mobilnych.

 2. Ekspozycja informacji o firmie

  Oprócz samego znaku towarowego status Przyjaciela Poli jest jednoznaczny z aktywnym udziałem w rozwoju aplikacji Pola. Zabierz ja na zakupy, którą używa już ponad 750 000 użytkowników. Informacja o firmie znajduje w specjalnych zakładkach w aplikacji oraz na naszej stronie internetowej, dzieki czemu każdy konsument może poznać historię oraz profil działalności wszystkich współpracujących z Klubem Jagiellońskim przedsiębiorstw. Dodatkowo po zeskanowaniu produktu należącego do Przyjaciela Poli użytkownik zostanie poinformowany o jego specjalnym statusie.

 3. Działalność promocyjna oraz społeczna

  Wszyscy Przyjaciele Poli mają możliwość aktywnego udziału w prowadzonych przez nas kampaniach społecznych oraz internetowych, mających na celu popularyzację polskich firm i patriotyzmu gospodarczego wśród obywateli.

Chcesz do nas dołączyć?

Wszystkie przedsiębiorstwa zainteresowane dołączeniem do grona Przyjaciół Poli zachęcamy do kontaktu z Mateuszem Perowiczem (tel. 660 010 034, e-mail: mateusz.perowicz@klubjagiellonski.pl), który odpowiada za rozwój projektu.