Wesprzyj rozwój aplikacji Pola! Więcej

Wspieramy polski biznes! Oto nasi przyjaciele:

1 RADZIEMSKA

Rodzime przedsiębiorstwo chemiczne powstałe w 1982 roku. Firma specjalizuje się w produkcji chemii gospodarczej, w tym odplamiaczy, proszków do prania czy wybielaczy. Jest laureatem wielu nagród konsumenckich, a jej siedziba znajduje się w Łomiankach pod Warszawą.

2 Woda Staropolska

Polski producent wody mineralnej pochodzący z Iłży. Jest to firma rodzinna o ponad 30-letniej tradycji, która specjalizuje się w produkcji bogatych w magnez i wapń wód mineralnych pod marką „Staropolska”. Od 1986 r. przedsiębiorstwo realizuje swoją misję, stając się w ostatnim czasie liderem wśród producentów i dostawców butelkowanej wody mineralnej przeznaczonej dla firm.

3 Italian Fashion

Firma Italian Fashion istnieje na rynku polskim od 1990 roku. Zatrudnia około 300 pracowników. Od początku istnienia zajmuje się produkcją bielizny damskiej, męskiej i dziecięcej oraz wygodnej odzieży domowej i akcesoriów, takich jak skarpety. W ofercie firmy znaleźć można również kolekcje dedykowane dla kobiet w ciąży i mam karmiących, jak również piżamy i koszule nocne dla kobiet puszystych.”

Jak rozpoznać polską firmę?

Można to ustalić weryfikując kilka czynników. Nasz program kierowany jest do przedsiębiorstw, które spełniają poniższe kryteria:

 • są zarejestrowane w Polsce;
 • posiadają 100% polskiego kapitału;
 • prowadzą produkcję na terenie naszego kraju;
 • tworzą wykwalifikowane miejsca pracy;
 • nie są częścią zagranicznego koncernu.

Ponadto przedsiębiorstwo musi charakteryzować się nieposzlakowaną opinią na swój temat oraz aktywnie angażować się w działania podejmowane na rzecz promocji patriotyzmu gospodarczego w Polsce.

Czym jest Klub Przyjaciół Poli?

Głównym celem Klubu Przyjaciół Poli jest promocja oraz wsparcie polskich przedsiębiorstw. Będzie to możliwe dzięki stworzeniu silnego środowiska społeczno-biznesowego, które poprzez kooperację i wspólne działania przyczyni się do popularyzacji mody na patriotyzm gospodarczy.

Co zyskuje Przyjaciel Poli?

 1. Znak Towarowy Polski produkt - 100 pkt Pola

  Dwa lata od powstania aplikacji Pola. Zabierz ją na zakupy, która zgromadziła ponad 420 tysięcy użytkowników, postanowiliśmy wprowadzić własne oznaczenie Polski produkt - 100 pkt Pola przeznaczone wyłącznie dla produktów, które uzyskały w naszym algorytmie maksymalny wynik 100 punktów. Będzie to tym samym pierwszy znak towarowy, którego pojawienie się na etykiecie jest poparte merytoryczną analizą danego przedsiębiorstwa.

  Głównym powodem rozszerzenia naszej działalności są doświadczenia związane z oznaczeniami funkcjonującymi na polskim rynku spożywczym. W większości przypadków w sposób jednoznaczny sugerują one polskie pochodzenie produktów, chociaż po zweryfikowaniu ich producentów okazuje się, że są własnością zagranicznych podmiotów. Znak Polski produkt - 100 pkt Pola jest naszą odpowiedzią, która w formie prostego graficznego przekazu umożliwi szybką weryfikację produktu, co będzie szczególnie ważne dla osób niekorzystających z urządzeń mobilnych.

 2. Aplikacja Pola. Zabierz ją na zakupy

  Oprócz samego znaku towarowego status Przyjaciela Poli będzie jednoznaczny z aktywnym partycypowaniem w rozwoju aplikacji Pola. Zabierz ja na zakupy. W specjalnych zakładkach w aplikacji oraz na naszej stronie internetowej każdy konsument będzie mógł poznać historię oraz profil działalności wszystkich współpracujących z Klubem Jagiellońskim przedsiębiorstw. Dodatkowo po zeskanowaniu produktu należącego do Przyjaciela Poli użytkownik zostanie poinformowany o jego specjalnym statusie.

 3. Działalność promocyjna oraz społeczna

  Wszyscy Przyjaciele Poli mają możliwość aktywnego udziału w prowadzonych przez nas kampaniach społecznych oraz internetowych, mających na celu popularyzację polskich firm wśród obywateli.

Chcesz do nas dołączyć?

Wszystkie przedsiębiorstwa zainteresowane dołączeniem do grona Przyjaciół Poli zachęcamy do kontaktu z Mateuszem Perowiczem (tel. 660 010 034, e-mail: mateusz.perowicz@klubjagiellonski.pl), który odpowiada za rozwój projektu.