Pola 1,5%

Pola | 15 lutego 2023

1,5% dla Klubu Jagiellońskiego, wydawcy Aplikacji Pola

Pola 1,5% - 1,5% dla Klubu Jagiellońskiego, wydawcy Aplikacji Pola

Nie musisz wybierać pomiędzy dwoma skrajnościami. Jest coś pomiędzy pompatycznym patriotyzmem generującym biało-czerwone buble a bezrefleksyjnym zachłyśnięciem Zachodem i negowaniem polskości. Nie musisz wybierać pomiędzy 1 a 2. Gdzieś pośrodku jesteśmy My! Daleko nam od monopolistycznych zapędów czy braku zagranicznych inwestycji. Nie chcemy też dominacji zagranicznych podmiotów czy marginalizacji polskich przedsiębiorców. Chcemy świadomego wyboru, sprawdzonych informacji i takiej narracji o polskości firm i produktów, jakiej realnie chcą Polacy.

Aplikacja Pola od lat nie wpisuje się w żadną ze skrajnych narracji. Z naszą krytyką spotka się zarówno zachwalanie wszystkie co polskie, bez oglądania się na kwestie ekologiczne czy solidarnościowe, jak i przyklejanie biało-czerwonych mylnych oznaczeń na produkty zagranicznych firm. Jedno i drugie to skrajności. Nie wybieraj żadnej z nich, wybierz 1,5 i przekaż nam % swojego podatku.

Nie chcesz wybierać między 1 a 2?

Wybierz 1,5!

1,5% dla Klubu Jagiellońskiego, wydawcy Aplikacji Pola

cel szczegółowy: Aplikacja Pola

numer KRS: 0000128315

PYTANIA I ODPOWIEDZI

  1. Dlaczego 1,5%, a nie 1%?

  2. Byle polskie czy jakość produktu?

  3. Jak przekazać 1,5%?

  4. Lokalny biznes czy wielkie korpo?

  5. Przekazuję 1,5% na inny cel. Jak mogę Wam pomóc?

  6. Tania siła robocza czy emigracja zarobkowa?

  7. Mieszkam i pracuję zagranicą. Jak mogę Wam pomóc?

  8. Prywatyzacja czy nacjonalizacja?

1. Dlaczego 1,5%, a nie 1%?

Rok 2022 to pierwszy rok, za który w rozliczeniu PIT możesz przekazać organizacji pożytku publicznego 1,5% podatku, a nie 1% - jak miało to miejsce w poprzednich latach.

3. Jak przekazać 1,5%?

Tych z Was, którzy w poprzednim roku przekazali swój 1% na rzecz Klubu Jagiellońskiego, prosimy jedynie o sprawdzenie, czy Wasz PIT jest automatycznie uzupełniony o dane dotyczące 1,5%. W rubryce powinien znaleźć się numer KRS Klubu Jagiellońskiego: 0000128315. Dziękujemy, że zdecydowaliście się wesprzeć właśnie nas!

Tych z Was, którzy w roku ubiegłym nie przekazali 1% prosimy o wypełnienie pustego pola, które znajdzie się na Waszym arkuszu e-PIT lub na formularzu, który będziecie składać indywidualnie (poza usługą e-PIT), np. przez e-Deklaracje. Wystarczy wpisać w puste pole numer KRS Klubu Jagiellońskiego: 0000128315. Dzięki temu przekażecie nam 1,5% swojego podatku.

5. Przekazuję 1,5% na inny cel. Jak mogę Wam pomóc?

Stabilność wsparcia jest zrozumiałą potrzebą różnych organizacji obywatelskich i dzieł charytatywnych, więc jeżeli od lat wspieracie procentem podatku inny cel - rozumiemy. W takiej sytuacji zachęcamy, by wesprzeć nas w inny sposób.

a. Najlepiej - wesprzyj nas stałą darowizną!

To najlepsza forma wsparcia: regularna, wymaga jednorazowego zaangażowania czasu i nie generuje dodatkowych kosztów w postaci prowizji pośredników. Możesz ustawić stały przelew na dowolną kwotę: 17 złotych, 70 złotych albo 1200 złotych. Sprawdź, ile wynosi Twoje 1,5% za 2022 rok - może to kwota, którą możesz wesprzeć nas regularnie?

W tym celu ustaw stałe zlecenie przelewu na nasze konto:

Klub Jagielloński

ul. Rynek Główny 34

31-010 Kraków

Nr konta: 47 1020 2892 0000 5102 0582 9454 (PKO BP S.A.)

W tytule: „darowizna na cele statutowe - aplikacja Pola”

b. Dokonaj przelewu on-line teraz

Dokonując wpłaty za pośrednictwem powyższego formularza płatności możesz przekazać nam środki błyskawicznie za pomocą:

przelewu ze strony banku –prowizja dla pośrednika 0,8%

aplikacji BLIK – prowizja 0,99%;

wpłaty za pomocą karty płatniczej – prowizja 1%.

Licznik wpłat powinien zostać zaktualizowany w ciągu kilku minut.

PAMIĘTAJ! Udokumentowane darowizny (wystarczy potwierdzenie przelewu) będziesz mógł odliczyć od swojego podatku za 2023 rok. Sprawdź nasz Kalkulator Darowizn, by dowiedzieć się, jak to działa!

c. Nie stać Cię na darowizny? Wspieraj Klub kupując on-line!

Wiemy, że nie każdego z Was stać na wsparcie organizacji pozarządowej. Ale każdy z nas robi zakupy! Zachęcamy do wspierania nas za pośrednictwem FaniMani. To serwis internetowy umożliwiający przekazywanie wybranej organizacji zupełnie bezpłatnie określonego procenta z kwoty zakupów, które wykonujemy przez Internet. Po zainstalowaniu wtyczki FaniMani w przeglądarce i wybraniu Klubu Jagiellońskiego od każdej transakcji w tysiącach serwisów - choćby Allegro, Booking.com czy ??? - mały ułamek wydanej przez Was kwoty trafi do nas. Nic Was to nie kosztuje, a nam - realnie pomoże!

7. Mieszkam i pracuję zagranicą. Jak mogę Wam pomóc?

Jeżeli mieszkać i zarabiasz wyłącznie zagranicą, to zapewne nie rozliczasz się z polskim fiskusem. Wciąż możesz jednak dokonać darowizny na konto Klubu:

Dla Darczyńców z zagranicy: IBAN: PL47 1020 2892 0000 5102 0582 9454 kod SWIFT/BIC: BPKOPLPW W tytule: „darowizna na cele statutowe”

no title

Zobacz jak rozwija się Aplikacja Pola i wspomóż ją!

Dowiedz się co możesz jeszcze zrobić, aby wspierać polskich producentów.

Zobacz także:

APLIKACJA POLA