Zapomnijcie o chemii z Niemiec? Nowy produkt Przyjaciela Poli.

ZNAK TOWAROWY | 26 lutego 2023

Radziemska, producent chemii

Zapomnijcie o chemii z Niemiec? Nowy produkt Przyjaciela Poli. - Radziemska, producent chemii

Klub Przyjaciół aplikacji Pola zrzesza firmy, które podzielają ideę patriotyzmu gospodarczego. Wspólnie walczymy z mitami na temat pochodzenia produktów i polskich firm. Jednym z nich jest osławiona „chemia z Niemiec”, czyli rzekoma wyższa jakość zagranicznych produktów nad polskimi.

Wiele firm zakładanych w latach 90. starało się maskować swoje pochodzenie. Pisaliśmy o tym na łamach portalu Klubu Jagiellońskiego:

„produkty tej firmy sprzedawane są w Polsce pod marką Krüger&Matz. Niemieckie „u” umlaut miało przykryć nadwiślańskie korzenie i pozorować zachodniość. Gino Rossi, choć przywodzi na myśl słoneczną Italię, jest firmą, która powstała i wciąż działa w urokliwym Słupsku. Kolejny przykład to Black Red White. Przeciętny konsument nie domyśli się, że to odnosząca liczne sukcesy na arenie międzynarodowej przedsiębiorstwo ma siedzibę w Biłgoraju.

A co z restauracjami? Czy istnieją polskie sieci gastronomiczne? Oczywiście, że tak. Jednak nic dziwnego, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Bez grzebania w Krajowym Rejestrze Sądowym nie odkryjemy, że Sphinx i Bierhalle były zakładane przez Polaków. Szczególnie ciekawy jest przypadek Sphinxa. Nad wejściem do restauracji widnieje napis „Best Food by Tom Maltom”. Maltom to według opowieści świetny kucharz i podróżnik, który otworzył pierwszego Sphinxa. W rzeczywistości to chwyt marketingowy założycieli sieci, który wymyślono, żeby uzachodnić swoją markę i nadać jej zagranicznego splendoru”.

Dlatego powstawały takie slogany jak „chemia z Niemiec”, które były gwarancją upragnionych produktów zza zachodniej granicy. Na szczęście bez trudu znajdziemy polskich producentów oferujących chemię gospodarczą dobrej jakości. Jednym z nich jest Radziemska Wyrób Artykułów Chemii Gospodarczej, firma, która wspiera rozwój aplikacji Pola już od czterech lat. Teraz wprowadza do oferty nowy produkt, odkamieniacz do sprzętu AGD. Produkty firmy wyróżniają się na tle konkurencji specjalnym oznaczeniem na opakowaniach.

chemia/

Jest to znak towarowy aplikacji Pola, którym mogą posługiwać się wyłącznie te firmy, które otrzymują 100 pkt w naszej aplikacji. Pełną listę naszych partnerów i szczegóły naszego programu znajdziesz stronie Klub Przyjaciół Poli.

no title

Zobacz jak rozwija się Aplikacja Pola i wspomóż ją!

Dowiedz się co możesz jeszcze zrobić, aby wspierać polskich producentów.

Zobacz także:

APLIKACJA POLA