Nowa wersja aplikacji Pola

Pola | 17 stycznia 2023

Wyszukuj produkty po nazwie

Nowa wersja aplikacji Pola - Wyszukuj produkty po nazwie

O tym, że Polacy chcą kupować polskie produkty, świadczą badania nawyków konsumenckich. Wskaźnikiem zainteresowania Polaków pochodzeniem produktów, są też statystyki użytkowania aplikacji Pola. Zabierz ją na zakupy. Łącznie aplikację pobrano już ponad 750 tys. razy i zeskanowaną nią ponad 10 mln produktów.

Najczęściej skanowanym produktem pozostaje niezmiennie Muszynianka Naturalna woda mineralna wysokozmineralizowana magnezowo-wapniowa 1,5 l, a niekwestionowanym liderem na liście najczęściej skanowanych firm wciąż jest Tymbark – MWS Sp. z o.o. Sp. k. W tym roku za pomocą aplikacji dokonano 1,3 mln skanowań. A najczęściej skanowanym kod w tym roku to: 5906340630011, czyli Polski cukier Biały należący do Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Nowe funkcjonalności zawarte w wersji 2.0 mogą znacząco ułatwić podejmowanie decyzji. Znajdziemy w niej wyszukiwarkę tekstową, za pomocą której w kilka sekund sprawdzimy, która kawa, czekolada czy pralka jest polska. Nowa wersja jest zintegrowana z platformą GS1, dzięki czemu pobiera na bieżąco informacje o produktach, nawet o tych, które dopiero trafiły do sprzedaży.

Dodatkowo produkty dzielone są według kodów GPC, co z czasem pozwoli na utworzenie kategorii produktowych w bazie aplikacji. Nowa wersja zawiera również lepiej wyeksponowaną ofertę dla firm oraz możliwość prezentowania użytkownikom osiągnięć zarówno aplikacji, jak i wszystkich jej partnerów.

Na stronie głównej projektu znajduje się sekcja aktualności, gdzie na bieżąco opisywane są wszystkie znaczące wydarzenia dotyczące aplikacji Pola i patriotyzmu gospodarczego. Teraz, przygotowywane wpisy będą również widoczne z poziomu aplikacji. Na tym samym ekranie znajdziemy możliwość dodania lub zaktualizowania informacji o wybranej firmie, także możliwość zapisania się na newsletter, dzięki czemu raz w miesiącu będziemy otrzymywać najważniejsze informacje zebrane w jednym miejscu.

Znajduje się tam również oferta dla przedsiębiorców. Zespół aplikacji Pola chciałby robić znacznie więcej na rzecz patriotyzmu gospodarczego. Wśród propozycji dla firm znajdziemy m.in. zajęcia edukacyjne dla młodzieży, audyt polskości zamawianych przez firmę produktów, czy monitoring statystyk skanowania produktów firmy.

Najważniejszą inicjatywą dla firm jest jednak Klub Przyjaciół aplikacji Pola, który zrzesza małe i średnie firm z różnych branż, dla których ważna jest idea patriotyzmu gospodarczego jest. Do Klubu Przyjaciół Poli należą firmy: Radziemska, Woda Staropolska, Italian Fashion, Avet Pharma, Pluton Kawa, AmeriPol, Naturalnie Zdrowe, Tylko Polskie Produkty.

„Statystyki dobrze pokazują, jak ważna jest każda zakupowa decyzja. Wybór, wody, soku czy cukru ma olbrzymie znaczenie. Warto zadać sobie pytanie, co miałoby większe znaczenie dla gospodarki. Wejście jakiejś polskiej firmy na kolejny rynek, czy doprowadzenie do sytuacji, w której każdy dokument w tym kraju będzie podpisywany polskim długopisem, a każda butelka wody na każdym kongresie, wydarzeniu czy spotkaniu, będzie polska? Sukcesy możemy odnosić nie tylko poprzez spektakularne osiągnięcia, ale też poprzez konsekwentnie podejmowane drobne decyzje” - mówi Mateusz Perowicz, koordynator aplikacji Pola. Zabierz ją na zakupy.

no title

Zobacz jak rozwija się Aplikacja Pola i wspomóż ją!

Dowiedz się co możesz jeszcze zrobić, aby wspierać polskich producentów.

Zobacz także:

APLIKACJA POLA