Wzbiera biało-czerwona fala. Możesz ją wesprzeć przekazując 1,5% podatku!

| 18 kwietnia 2024

Wspieraj świadomą konsumocję

Wzbiera biało-czerwona fala. Możesz ją wesprzeć przekazując 1,5% podatku! - Wspieraj świadomą konsumocję

Historię aplikacji Pola można opisać za pomocą kilku fal jej popularności i wzrostu zainteresowania patriotyzmem gospodarczym. W ostatnim czasie dostaliśmy wiele sygnałów, że nasza praca jest potrzebna. Właśnie wzbiera kolejna biało-czerwona fala. 

Od 2015 roku nasza aplikacja spotykała się ze zróżnicowanym zainteresowaniem. W pierwszych latach przebojem zdobywała internet, konferencje polityków, media lokalne, ogólnopolskie… a nawet zagraniczne. Wielu z Was pewnie tego nie pamiętam, ale przed laty najlepszą promocję zrobił jej materiał w niemieckiej telewizji, w którym próbowano obśmiewać polski patriotyzm gospodarczy. Zadziałało odwrotnie od oczekiwań 😊.  

Kolejne fale wzrostu przyniósł wybuch pandemii, kiedy Polacy chcieli pomagać swoimi zakupami polskim przedsiębiorcom. Świadomość konsumencką podniosła też pełnoskalowa agresja Rosji na Ukrainę, kiedy użytkownicy sięgali po Polę, by wykluczyć rosyjskie firmy ze swoich zakupowych koszyków.

Od dwóch miesięcy notujemy znów wyraźny wzrost zainteresowania naszą aplikacją. Dyskusja o kondycji rolnictwa, zainteresowanie pochodzeniem produktów, patologiczne działania wielkich firm – to chyba kilka powodów, które na to wpływają. W tym roku osiągnęliśmy dawno nieobserwowane, rekordowe wyniki: blisko 70 000 nowych użytkowników, ponad 750 00 skanowań i ponad 5 milionów odbiorców w mediach społecznościowych (FB, TikTok, X).

Dlatego uznaliśmy, żeby w ostatnich tygodniach kampanii 1,5% podatku umożliwić tym z Państwa, którzy jeszcze nie rozliczyli PIT, celowe wsparcie rozwoju naszej aplikacji. By to zrobić wpiszcie w formularzu podatkowym numer KRS wydawcy Poli, czyli Klubu Jagiellońskiego (KRS: 0000128315), a w polu „cel szczegółowy”: aplikacja POLA. Wszystkie środki z taką adnotacją zostaną wykorzystane na rozwój aplikacji!

image

Po drugie, Pola spotyka się też z bezprecedensowym zainteresowaniem polskich firm, które chcą pomóc nam rozwijać mądrą świadomość konsumencką. Do grona Klubu Przyjaciół Poli dołączyły w tym roku trzy jakże różne firmy: spółdzielnia Mlekpol, browar Piwojad i spółka akcyjna Herbewo International. Jeżeli znacie firmy, które mogłyby dołączyć do tego grona albo sami taką firmę reprezentujecie – koniecznie skontaktujcie się z nami!

Po trzecie, nieustająco szukamy nowych możliwości rozwoju i promocji patriotyzmu gospodarczego. Dlatego już niebawem wydamy raport Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, w którym omawiać będziemy różne formy promocji patriotyzmu gospodarczego. To ważne, bo rządzący zapowiadają nowe formy promocji lokalnych produktów (to jeden ze 100 konkretów Koalicji Obywatelskiej!), a dotąd nie wszystkie państwowe działania były przemyślane i rzeczywiście służyły polskiej gospodarce. Mamy nadzieję, że nasz raport pozytywnie wpłynie i zainspiruje decydentów!

Po czwarte, Pola to przede wszystkim społeczność świadomych, patriotyczne nastawionych konsumentów. Nasza działalność trwa i rozwija się przede wszystkim dzięki aktywności i zaangażowaniu użytkowników. Tylko w tym roku społeczność wsparła nas przekazując 1308 darowizn na łączną kwotę ponad 25 000 złotych. My każdą pozyskaną złotówkę staramy się pomnożyć – i tu znów mamy się czym pochwalić. Udało nam się pozyskać finansowanie na ogólnopolskie wydarzenie promujące świadomą konsumpcję i patriotyzm gospodarczy, które planujemy w listopadzie. Mamy nadzieję, że będzie to pierwsze spotkanie całej tej społeczności. Jeżeli chcielibyście zaangażować się w jego organizację np. przez dołączenie Państwa firmy do grona partnerów wydarzenia – już dziś zapraszam do kontaktu! Mamy też nadzieję, że skłoni to część z Was do dalszego wsparcia finansowego rozwoju naszej appki i jej społeczności.

Po piąte, tematykę świadomej konsumpcji udaje nam się propagować też na innych, nomen omen, polach. Przykład? Jak dotąd najpopularniejszym artykułem kwietnia na portalu Klubu Jagiellońskiego był mój artykuł o wojnie cenowej Biedronki i Lidla. Zachęcam do jego lektury!

Wszystkie te sukcesy możliwe są dzięki Waszemu wsparciu. Jeżeli chcecie razem z nami promować postawę świadomej konsumpcji i wspierać polską gospodarkę: a. Korzystajcie z aplikacji Pola na weekendowych zakupach 😉, b. W miarę możliwości wybierajcie lokalne, dobre polskie sklepy, c. Pomóżcie nam promować nasze materiały i akcje w mediach społecznościowych - po prostu lajkujcie, komentujcie i udostępniajcie w nich nasze posty, d. Wesprzyjcie rozwój aplikacji przy rozliczeniu PIT (KRS: 0000128315, cel szczegółowy: aplikacja Pola) lub wesprzyjcie Polę finansowo równowartością Waszego 1,5% podatku.

Jeśli Twój PIT jest już złożony, pamiętaj, że możesz wesprzeć zbiórkę na rozwój projektu w każdej chwili 👇

Aplikacja Pola jest darmowa, jednak jej utrzymanie generuje stałe koszty. Jeśli każda osoba korzystająca regularnie z naszej aplikacji będzie wspierać nas drobną wpłatą, będziemy mogli dalej się rozwijać. Cele zbiórki znajdują się poniżej. Korzystamy z systemu Wpłacam.ngo.pl, który oparty jest na systemie płatności PayU. Twoje dane trafią wyłącznie do Klubu Jagiellońskiego, który stworzył i utrzymuje aplikację Pola.

Zrzut

Aby uwzględnić w zeznaniu podatkowym każdą darowiznę, którą nas obdarzyliście, kliknij w pole „Dodaj lub zmień ulgi”. Serdecznie proszę o rozważenie przekazania 1,5% podatku na rozwój aplikacji Pola. Jeśli chcesz to zrobić, należy podać numer KRS Klubu Jagiellońskiego: 0000128315, a w rubryce szczegółowej wpisać aplikacja Pola.

KRS: 0000128315, cel szczegółowy: aplikacja Pola

no title

Zobacz jak rozwija się Aplikacja Pola i wspomóż ją!

Dowiedz się co możesz jeszcze zrobić, aby wspierać polskich producentów.

Zobacz także:

APLIKACJA POLA